ОБИРАЄМО ШКОЛУ

Від перших кроків у складній шкільний  світ дуже часто залежить успішність навчання, а від його результатів багато в чому і все наступне життя дитини.

Школяр – слово привабливе й тривожне, строге, поважне й докладне.

Батькам важко вибрати школу для дитини.

У своїй уяві вони малюють таку, де дитині буде тепло й затишно, цікаво й захопливо, легко й вільно, переконливо й престижно.

Перш, ніж обрати школу, визначтеся – чого ж саме ви хочете

Якнайближче розташування від будинку, щоб дитина могла сама повертатися після занять.

Наявність групи продовженого дня.

Наповнюваність класу не більше 20 чоловік.

Гаряче харчування (сніданок і обід), полуденок у групі продовженого дня.

Можливість денного сну, який є обов’язковим  для підтримання функціонального стану та збереження здоров’я дітей 6-річного віку.

Діти, які навчаються у 1-му класі при дитячому садочку, переживають найменший психологічний стрес від переходу до шкільного життя.

Можна діяти інакше

Визначити те, чого ви не хочете.

Багато дітей у класі.

Дітей поділено за їхніми здібностями.

Вивчення неприйнятних, на вашу думку, дисциплін, навіть якщо це факультативи.

Необхідність додаткових фінансових витрат.

Відчути атмосферу школи, визначити, на що зважають педагоги: на потреби дітей, на необхідність співпраці з ними, на єдність, яка полегшує пізнання й надає особливої жвавості процесу навчання – чи тут панує суперництво й вирішальну роль відіграє оцінка.

Знайдіть школу з демократичною, теплою атмосферою, де вчителі завжди готові надати підтримку кожній дитині.

Будувати навчання на індивідуальній основі можливо лише у класах  від 7 до 15 дітей. Тоді кожна дитина вчиться у тому темпі, який для неї найбільш сприятливий. Діти легко спілкуються,співпрацюють один з одним, упевнені в собі. Вчитель має можливість приділити максимально уваги кожній дитині зокрема.

Настав час відвідати школу

Обов’язково відвідайте  школу!

Огляньте класи, коридор, бібліотеку, спортивний зал.

Попросіть дозволу посидіти на уроці.

Поспостерігайте за дітьми й педагогами.

Почитайте оголошення, дитячі газети, розгляньте дитячі вироби.

Головне зрозуміти настрій дітей, відчути дух школи, стиль взаємин між учителями й дітьми.

Якщо в дітей у школі гарний настрій, вони веселі й дружелюбні, спілкуються невимушено, а вчителі не підвищують голосу, і при цьому діти їх чують – це майже те, що вам потрібно.

Завітайте до директора або до заступників, познайомтесь з ними.

Поцікавтеся гуртками, факультативами, програмами позакласних заходів, програмами роботи з батьками.

Зверніть увагу на оформлення школи. Воно може бути шаблонним, а може бути функціонально затишним.

Якщо після першого знайомства у вас склалося приємне враження про навчальний заклад, і «він» прихильно поставився до вас, то приведіть сюди свою дитину, познайомте її зі школою, розкажіть їй усе, що знаєте самі. Цим ви допоможете вашому малюку у нелегкій і відповідальній справі – вступі у шкільне життя.

Категорія: Батькам | Додав: R1ckardo (15.11.2013) | Автор: R1ckardo E
Переглядів: 499 | Рейтинг: 0.0/0