«Не можна» і «треба»

Часто на зборах перед початком навчального року батьки першоклас­ників запитують: кому буде легше вчитися, — тому, хто йде до шко­ли підготовленим, або тому, хто не знає грамоти.

Звичайно, дуже важко відпові­сти на таке питання однозначно. Багато що залежить від індивіду­альних можливостей дитини. Од­нак із упевненістю беруся ствер­джувати, що для успішного навчан­ня набагато важливіше, наскільки добре діти розуміють зміст слів «не можна» і «треба», чи знайоме їм почуття відповідальності, зібраності хоча б у самому найпростішому ро­зумінні цього слова.

Якщо хлопчика або дівчинку до школи не навчили виконувати «обов'язкові» справи, зменшувати свої бажання, тоді зненацька ви­никає в їхньому житті невеличке «треба». Треба рано вставати, треба сидіти в класі, треба писати букви в зошиті, треба вирішувати завдання, треба читати, треба засвітла повер­татися з вулиці...

Словом, з'явилися справи, які дітям неприємні, але неминучі, а вони не звикли робити те, що їм не подобається, не навчилися керува­ти власними почуттями.

До речі, дітям, яким удома при­щепили елементарні навички само­обслуговування, швидше за інших звикають виконувати свої навчаль­ні обов'язки.

Категорія: Батькам | Додав: R1ckardo (15.11.2013) | Автор: R1ckardo E
Переглядів: 400 | Рейтинг: 0.0/0