1 вересня

Для того, щоб перше відвідування школи принесло задоволення, позитивний настрій, можна порадити батькам наступне:

• напередодні у ранець покладіть якусь дрібничку: чи незвичайний олівець, чи то кумедний ластик. Дитина зрадіє, побачивши таку знахідку;

• бажано біля подушки покласти невеличкий сюрприз або подарунок. Коли дитина прокинеться, то це розвіє трохи дитячі хвилювання і підкреслить важливість події;
  • першого вересня відкладіть усі справи, візьміть на роботі відгул. Коли дитина вперше переступить шкільний поріг, Ви маєте бути поруч з нею;
  • забороніть собі цього дня повчання дитини, не гнівайтесь, не хмуртеся, не обурюйтесь і не підвищуйте голос;
  • скажіть своїй дитині, який вона має чудовий вигляд;
  • зустрічаючи дитину зі школи, розпитайте її, як пройшов день. Поцікавтесь, що вона робила, і обов'язково похваліть за те, що вона трималась впевнено;
  • увечері влаштуйте святкову вечерю;
  • не забудьте дитині сказати, як сильно ви її любите;
  • засинаючи, дайте собі слово бути стосовно дитини й надалі такими ж спокійними та уважними.

Ввійти впевнено в шкільне життя допоможе дитині звичайна увага, доброта учителя, його вміння доступно пояснювати правила навчання і поведінки. Але, все ж таки, найкращий помічник і порадник - це Ви, батьки.

Правила можна розмістити в кімнаті чи в робочому куточку своєї дитини. Бажано наприкінці тижня звернути увагу дитини на те, які правила їй удається виконувати, а які - ні й чому.

Можна спробувати придумати разом з дитиною свої правила.

Правила Симона Соловейчика, відомого педагога та психолога, які допоможуть батькам підготувати дитину до життя серед однокласників у школі.

• He віднімай чужого, але і своє не віддавай.
  • Попросять - дай, намагаються відняти - намагайся захиститись.
  • Не бийся без причини.
  • Кличуть грати - йди, не кличуть - спитай дозволу грати разом, це не соромно.
  • Грай чесно, не підводь своїх товаришів.
  • Не дражни нікого, не випрошуй нічого. Два рази нікого ні про що не проси.
  • Через оцінки не плач, будь гордим. З учителем через оцінки не сперечайся й на вчителя за оцінки не ображайся. Намагайся все робити вчасно і думай про добрі результати, вони обов'язково в тебе будуть.
  • Не ябедничай і не наговорюй ні на кого.
  • Намагайся бути акуратним.
  • Частіше кажи: давай дружити, давай грати, давай разом підемо додому.
  • Пам'ятай: ти не кращий за всіх, ти не гірший за всіх. Ти - неповторний для самого себе, батьків, учителів, друзів!
Категорія: Батькам | Додав: dj_dand (03.10.2012) | Автор: R1ckardo E
Переглядів: 409 | Рейтинг: 0.0/0